مینی كامپیوتری كوچك تر از دانه برنج، عكس

مینی كامپیوتری كوچك تر از دانه برنج، عكس آنی تل: آنچه می بینید مینی كامپیوتری است در ابعاد 0.3 میلی متر، كنار دانه برنج كه امكان دارد عنوان كوچك ترین كامپیوتر جهان را به خود اختصاص دهد.به گزارش آنی تل به نقل از خبر آنلاین، میكرودیوایس تولید شده توسط دانشگاه میشیگان و آی بی ام معلوم نیست بتواند عنوان یك كامپیوتر را در خود جای دهد، چراكه به قول سازنده آن، پروفسور «دیوید بلاو» استاد مهندسی برق و كامپیوتر، با خاموش شدن، برنامه نوشته شده روی خویش را از دست می دهد.
مینی كامپیوتر 1 در 1 میلی متری در كنفرانس Think 2018 رونمایی گردید اما پیش از آن، عنوان كوچك ترین كامپیوتر به «Michigan Micro mote» در ابعاد 2 در 2 در 4 میلی متر اختصاص داشته كه روی آن برنامه نویسی شده و حتی در صورت خاموش شدن هم دیتای خویش را حفظ می نماید.
مشكل مینی كامپیوتر 1 میلی متری این است كه به علت ریزبودن قادر به نصب آنتن رادیویی روی آن نیستند و با استفاده از نور دیتا روی آن منتقل می گردد.
این دستگاه مجهز به حسگری است كه حرارت را با استفاده از پالس الكترونیكی به وقفه زمانی تبدیل نموده و كار محاسباتی را این گونه انجام می دهد. محققان امیدوارند نمونه پیشرفته آنچه ساخته اند را در انكولوژی و ارزیابی درمان سرطان استفاده كنند، چراكه تومورها داغ تر از دمای طبیعی عمل می كنند.
«گری لوكر» پرفسور رادیولوژی می گوید: حسگر مذكور كوچك و زیست سازگار بوده و می توانیم آن را در سلول های سرطانی موش بكار بگیریم و با استفاده از آن تغییرات دمای درون تومور را بررسی نموده و در مقابل بافت طبیعی از آن بهره برده و درنهایت ارزیابی نماییم كه معالجه موفق بوده است یا خیر؟
مینی كامپیوتر كوچكتر از دانه برنج / عكس زیر

مینی كامپیوتر Michigan Micro Mote در ابعاد 2 در 2 در 4 میلی متر / عكس زیر

5656

1397/04/04
13:09:01
5.0 / 5
5833
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات