شركت بازاریابی اطلاعات ۳۴۰ میلیون شهروند آمریكایی را فاش كرد

شركت بازاریابی اطلاعات ۳۴۰ میلیون شهروند آمریكایی را فاش كرد آنی تل: یك شركت بازاریابی ناشناخته ۳۴۰ میلیون فایل اطلاعاتی شهروندان آمریكایی را در یك سرور بدون اقدامات امنیتی ذخیره كرده است. مخزن فاش حاوی ۲ ترابایت اطلاعات بوده است.به گزارش آنی تل به نقل از ویرد، شركت بازاریابی ناشناخته Ecactis اطلاعات میلیون ها كاربر آمریكایی را فاش كرده است.
هنوز مشخص نمی باشد اطلاعات چه تعداد افراد فاش شده اما این شركت ۳۴۰ میلیون فایل در یك سرور را كه به صورت عمومی قابل دسترسی بود، آپلود كرده است.
این اطلاعات شامل آدرس خانه، شماره تماس، آدرس ایمیل و اطلاعات حساس دیگر كاربران بوده است. همینطور هكرها سوابق سرگرمی ها، علایق و عادات كاربران همراه سن، جنسیت و تعداد فرزندان آنها را در اختیار دارند.
این افشای اطلاعات یكی از بزرگترین شكاف های امنیتی در این اواخر بوده است.
وینی ترویا محقق امنیتی كه این هك را كشف كرده، می گوید: به نظر می آید این یك مخزن حاوی اطلاعات حدودا تمام شهروندان آمریكایی است.
البته از زمان كشف این شكاف، عملیات محافظت از اطلاعات انجام شده و به FBI هم اطلاع داده شده است. اما هم اكنون هیچ راهی برای كنترل نام افراد در لیست وجود ندارد.
ترویا كشف كرد Exactis اطلاعات را در یك سرور بدون اقدامات امنیتی نگهداری می كرده است.
مخزن فاش شده حاوی ۲ ترابایت اطلاعات است. دانلود چنین حجمی از اطلاعات ۵ روز كامل طول می كشد. علاوه بر حجم عظیم این افشای اطلاعات، در مخزن جزئیات دقیقی از زندگی افراد هم ثبت شده بود.
تخمین زده می گردد هر سابقه اطلاعاتی ۴۰۰ عامل مختلف از اعتقادات مذهبی و سایز لباس تا حیوان اهلی فرد یا سرگرمی های اوقات فراغت او را شامل می گردد.
ترویا در این باره می گوید: نمی دانم این اطلاعات از كجا جمع آوری شده اما یكی از پیچیده ترین مجموعه هایی است كه تابحال دیده ام.
او با كمك یك ابزار جستجو به نام Shodan برای جستجو یك مخزن اطلاعاتی محبوب به نام ElasticSearch، این شكاف را كشف كرد.

1397/04/10
13:59:45
5.0 / 5
5018
تگهای خبر: اطلاعات , كاربر , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات