ربات ها جایگزین گارسون ها در چین می شوند، عكس

ربات ها جایگزین گارسون ها در چین می شوند، عكس آنی تل: رباتی كوچك تا جلوی میز شما آمده و ضمن خوش آمدگویی ابراز امیدواری می كند كه از خوردن غذای خود لذت ببرید. این ربات ها در اندازه یك مایكروفر در اطراف محل غذاخوری مستقرشده و روی یك میز مخصوص وظیفه تعریف شده خویش را انجام می دهند.به گزارش آنی تل به نقل از خبر آنلاین، ابتكار عمل مدرنیزه كردن رستوران ها در چین با ربات ها شروع شده و با ادغام هوش مصنوعی و تجارت به صورت فزاینده ای بزودی شاهد جایگزینی ربات به جای گارسون خواهیم بود.
در فاز اول ربات ها در اندازه یك مایكروفر در اطراف محل غذاخوری مستقرشده و روی یك میز مخصوص وظیفه تعریف شده خویش را انجام می دهند.
«كائو هایتو» از «علی بابا» كه نمونه مفهومی ربات گارسون را خلق كرده می گوید: هر گارسون در شانگهای 1500 دلار هزینه دارد و نیاز به دو شیفت كاری یعنی پرداخت 3 هزار دلار داریم اما با ربات این نیاز برآورده شده و دو شیفت كاری هم موردنیاز نخواهد بود.
كمپانی«علی بابا»در فروشگاه های زنجیره ای HEMA همه چیز را الكترونیكی كرده و كاربر با استفاده از اپلیكیشن پرداخت كرده و اجناس خریداری شده به خانه خریدار ارسال می گردد. هم اكنون 57 بازار HEMA در 13 شهر چین ایجادشده و رستوران رباتیك در آن ها افتتاح شده است.
افتتاح رستوران رباتیك منجر به كاهش قیمت غذا هم می گردد و هم اكنون یك غذای معمولی 400 یوآن قیمت دارد اما در رستوران رباتیك قیمت به 100 یوآن كاسته می شود.
اما كمپانی JD.com رقیب علی بابا بیكار ننشسته و مقرر است تا 2020 بیش از 1000 رستوران رباتیك در چین راه اندازی كند.


5656

1397/05/17
09:38:28
5.0 / 5
5042
تگهای خبر: كمپانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات