یك مقام مسئول خبر داد:

ایران رتبه اول منطقه را در تولید مقالات فناوری ارتباطات دارد

ایران رتبه اول منطقه را در تولید مقالات فناوری ارتباطات دارد آنی تل: معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ایران با ۵۱ هزار و ۵۲ مقاله در حوزه فناوری ارتباطات در ۲۰ سال قبل رتبه اول منطقه را دارد.به گزارش آنی تل به نقل از مهر، مهدی یوسف زاده بامداد امروز در نشست رسانه ای «شنبه های انقلاب» كه به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی می پردازد، اظهار داشت: فضای اخیر هم فرصت و هم تهدید است، در آینده خیلی از جنگ ها و قسمت عمده جنگ سرد معطوف به فضای آی سی تی خواهد بود.
وی افزود: هم اكنون ضریب نفوذ اینترنت كشور ۷۰ درصد است و رتبه ایران در دسترسی به اینترنت پرسرعت رتبه اول منطقه است.
معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ایران با ۵۱ هزار و ۵۲ مقاله در حوزه فناوری ارتباطات در ۲۰ سال قبل رتبه اول منطقه را دارد.
وی افزود: ایران همینطور در حوزه مقالات قابل ارجاع در حوزه فناوری اطلاعات در منطقه رتبه اول را دارد.
وی افزود: ۴۰ درصد كل اقتصاد دانش بنیان در حوزه ای سی تی است، در تولید انواع نرم افزار، اپلیكیشن بازی، آنتی ویروس و پیام رسان سرآمد منطقه هستیم.
یوسف زاده تصریح كرد: تا آخر سال قبل كمتر از ۴ هزار شركت دانش بنیان ثبت شده بود اما اكنون یك هزار و ۳۹۱ شركت در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال می باشند. در زمینه تعداد شركت های صادر كننده محصولات دانش بنیان در منطقه رتبه ما بی نظیر است.
معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: انواع كابل، سوئیچ، مودم، در كشور تولید می گردد در حوزه طراحی و پرتاب ماهواره جزء ۱۰ كشور برتر دنیا هستیم.
یوسف زاده اضافه كرد: در زمینه دولت الكترونیك ۲۰ پله صعود داشته ایم یعنی از ۱۰۶ به ۸۶ رسیده ایم از ۴ هزارو ۵۰۰ استارتاپ، حدود ۲۵۰۰ استارتاپ در حوزه فناوری اطلاعات به ثبت رسیده اند.
معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: ۳۹ درصد استارتاپ ها در مرحله رشد و درآمد و ۱۵ درصد نمونه اولیه را تولید كرده اند. همینطور ۳۸ درصد تجربه ورود به بازار را داشته اند.
وی تصریح كرد: ۵۳ درصد استارتاپ ها محل درآمد از فروش محصولات داشته اند، ۳۲ درصد تبلیغات و بازاریابی كرده و ۲۴ درصد در حوزه خدمات و ابزارهای فناوری فعالیت دارند.
وی تصریح كرد: در بخش دانش بنیان ۲۲ هزار شغل بوجود آمده است كه ۴ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان تا آخر سال ۹۶ فروش داشته اند.
معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: امروزه با عنایت به اقتصاد مقاومتی بسترهایی برای كسب و كار بوجود آمده است كه در هیچ فضایی جز آی سی تی، امكان پذیر نیست.
وی درباره موانع كسب و كار هم اظهار داشت: ۶۰ درصد چالش كسب و كار را قوانین و مقررات عنوان كردند.

1397/05/21
13:00:52
5.0 / 5
5245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات