نرم افزاری كه عمر باتری گوشی اندرویدی را ۳۰ درصد بالا می برد

نرم افزاری كه عمر باتری گوشی اندرویدی را ۳۰ درصد بالا می برد آنی تل: محققان دانشگاه واترلو اپلیكیشنی درست كرده اند كه می تواند بدون كاهش عملكرد و پرفورمنس، عمر باتری را تا 30 درصد افزایش دهد تا به اندازه یك ساعت بیشتر از آن در مواقع ضروری استفاده نمود.
به گزارش آنی تل به نقل از خبر آنلاین، نام این اپ MultiDroid است كه بر مبنای پایین آوردن مصرف روشنایی نمایشگر روی اپ های غیرضروری كه پشت اپلیكیشن اصلی پنهان هستند، كار می كند.
بدین ترتیب با كاهش مصرف باتری توسط اپلیكیشن هایی كه استفاده نمی شوند، باتری بیشتر از قبل ذخیره شده و عمر آن بیشتر می گردد كه این كار با محدود كردن مقدار مصرف انرژی با استفاده از برنامه های «باتری خور» انجام می گردد.
«كشیراساگار نایك» از تیم تحقیق می گوید گوشی را شارژ كرده و به 100درصد می رسانید، درحالی كه در خفا خیلی از اپلیكیشن های اندرویدی فعال می باشند و تا وسط روز باتری گوشی را به 30 درصد می رسانند و نیاز به شارژ مجدد پیدا می كنید.
اندروید 7 به بالا قابلیت چند پنجره ای داشته و اجازه اجرای دو اپلیكیشن را به كاربر، هم زمان با تقسیم نمایشگر می دهد و در نهایت یك اپلیكیشن پشت دیگری پنهان می شود، درحالی كه هنوز باتری خوری می كند كه به قول «نایك» اپلیكیشنی كه آن ها ساخته اند با پایین آوردن برایتنس اپلیكیشن های پنهان شده، مانع از باتری خوری می شود، بدون اینكه عملكرد را پایین بیاورد.
نرم افزار تولید شده روی 200 گوشی تست شد و بین 10 تا 25 درصد عمر باتری را افزایش داد.
اما در مورد گوشیهای آیفون، گزارش های زیادی درباره باتری خوری آی او اس 11.4 آمده است كه 25 درصد عمر باتری را زودتر از قبل می كاهد. عمده دلیل آن (البته تائید نشده) گفته می گردد به علت رفرش شدن پس زمینه گوشی است و اپل هنوز مشكل را حل نكرده است.
با اولویت بندی كردن نرم افزار، محتوای اپلیكیشن موردنظر به صورت خودكار رفرش می گردد و باتری خوری بوجود می آورد و كاربران برای حل موقت باید منوی background refresh را از ستینگز و general آف كنند.

56561397/05/26
12:40:07
5.0 / 5
4550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات