با یك روش جدید؛

سرعت تولید كامپیوتر های كوناتومی افزایش می یابد

سرعت تولید كامپیوتر های كوناتومی افزایش می یابد آنی تل: محققان دانشگاه پین استیت آمریكا روش جدیدی ابداع نموده اند كه با استفاده از آن سرعت تولید كامپیوتر های كوانتومی افزایش چشمگیری می یابد.به گزارش آنی تل به نقل از وی تری، در این روش سرعت حركت اتم های سه بعدی تشكیل دهنده شبكه هایی بسیار سرد - كه برای به دام انداختن اشعه های لیزر در حال تبادل در كامپیوتر های كوانتومی به كار می روند - كاسته می شود.
برای این كار تولید تغییراتی در آرایش اتم های سازماندهی شده در قالب بلوك های مختلف ضروری می باشد و با این كار اتم ها می توانند با سرعت بیشتری داده های مشخص شده را رمزگذاری كرده و محاسبات درخواستی را انجام دهند و بنابراین از این طریق می توان با سرعت و دقت بیشتری برای تولید كامپیوتر های كوانتومی اقدام نمود.
رایانه های سنتی از ترانزیستور برای رمزگذاری داده ها در قالب بیت های دودویی (صفر و یك) استفاده می نمایند. اما كامپیوتر های كوناتومی از اتم ها در قالب بیت های كوانتومی یا كیوبیت ها استفاده می نمایند و می توان از این طریق داده ها را بر اساس قوانین علم مكانیك كوانتوم رمزگذاری كرد و در آن واحد به هر یك از آنها چند حالت – و نه تنها صفر یا یك – را نسبت داد.
سازمان دهی اتم های كوانتومی در قالب بسته های سه بعدی سبب می گردد تا بتوان حجم زیادی از آنها را در فضایی بسیار كوچك جای داد و از این طریق محاسبات كامپیوتری را با سرعت بالا و كارآیی بیشتر انجام داد.
محققان از لیزر برای به دام انداختن و سرد كردن اتم ها در قالب شبكه های سه بعدی و تولید مكعب های مختلف در ابعاد گوناگون استفاده می نمایند و بنابراین هم اكنون مهم ترین چالش جهت استفاده فراگیر از كامپیوتر های كوانتومی سرمای زیادی است كه برای فعال نگهداشتن این كامپیوتر ها مورد نیاز است.

1397/06/16
21:50:49
5.0 / 5
5038
تگهای خبر: دانشگاه , شبكه , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات