جستجو برای موسیقی با هوش مصنوعی گوگل

جستجو برای موسیقی با هوش مصنوعی گوگل آنی تل: شركت گوگل برای جستجوی موسیقی از هوش مصنوعی استفاده می نماید. در این سیستم از شبكه ای استفاده می گردد كه ۴ برابر بزرگتر از نمونه های معمول است.به گزارش آنی تل به نقل از انگجت، خدمت Now Playing گوگل در اواخر ۲۰۱۷ میلادی عرضه شد. این خدمت كه برای جستجوی قطعه موسیقی عرضه شده بود، با وجود هوشمندی محدودیت هایی داشت.
اكنون همین فناوری با استفاده از Sound Search در خدمت ابر عرضه شده و بسیار كارآمدتر است و می تواند قطعه مورد نظر را با عنایت به یك صدای مبهم ردیابی كند.
این سیستم با استفاده از یك شبكه عصبی ردپای مخصوص برای شناسایی هر قطعه موسیقی بوجود می آورد. در مرحله بعد این خصوصیت با كمك الگوریتم های مختلف به كار گرفته می گردد تا آهنگ های احتمالی را بررسی و نتیجه بهتری ارائه نماید. بدین سان قیاس و كیفیت این جستجو اكنون بهتر شده است.
از آنجا كه جستجوی قطعه موسیقی در سرورها انجام می شود، گوگل با محدودیت های كمتری در مورد قدرت پردازش یا ذخیره جستجوی Sound Search روبرو است. این سیستم با استفاده از یك شبكه عصبی چهار برابر بزرگ تر، حدودا میان ۱۰۰۰ آهنگ مشابه جستجو می كند. سیستم ردیابی قطعه موسیقی اكنون می تواند طیف گسترده ای از آهنگ ها را جستجو كند و قطعه موسیقی مورد نظر را سریع تر بیابد.
البته گوگل اذعان می كند كه این سیستم نیاز به ارتقا دارد و هنوز به اندازه كافی سریع نیست.

1397/06/26
13:47:21
5.0 / 5
5444
تگهای خبر: سیستم , شبكه , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات