كاهش نگران كننده رشد جهانی دسترسی به اینترنت

كاهش نگران كننده رشد جهانی دسترسی به اینترنت آنی تل: آمارها حكایت از كاهش دراماتیك رشد دسترسی مردم جهان به اینترنت دارد و انقلاب دیجیتال برای میلیاردها نفر از مردم جهان به آرزو تبدیل گشته است.
به گزارش آنی تل به نقل از خبر آنلاین، گاردین در گزارشی نوشت: رشد دسترسی جهانی به اینترنت از 2015 بدین سو رو به كاهش گذاشته است و عدم دسترسی زنان و روستاییان فقیری كه از آموزش به دورمانده اند، فرصت دستیابی به اینترنت را ازدست داده اند.
جزییات گزارش ماه آینده توسط بنیاد وب سازمان ملل به سرپرستی «سر تیم برنرز- لی» منتشر خواهد شد كه نشان داده است رشد 19 درصدی سال 2007 در سال قبل به 6 درصد كاهش پیداكرده است. «Dhanaraj Thakur» مدیر بنیاد وب می گوید: مشكل اینكه برخی آنلاین هستند و برخی آفلاین، افزایش نابرابری ها میان مردم جهان است كه بیشتر از قبل شده است.

در سال 2014 سازمان ملل پیش بینی نمود كه تا 2017 نیمی از جمعیت جهان آنلاین می شوند اما باید تا 2019 و 2020 منتظر شد تا به این رقم ها برسیم.(از دید سازمان ملل استفاده از اینترنت با هر ابزاری طی سه ماه گذشته به معنای آنلاین بودن كاربر در هر نقطه ای از جهان تلقی می شود)
از دست دادن فرصت اقتصادی، عدم دسترسی به اعانه عمومی، آموزش، شبكه های اجتماعی، آی دی كارت و خدمات حكومت دیجیتالی؛ ازجمله معایب عدم دسترسی به اینترنت است.
درحالی كه 98.2 درصد از ایسلندی ها و 98 درصد از بحرینی ها به اینترنت دسترسی دارند، فقط 1.2 درصد از مردم در اریتره و 1.9 درصد از مردم سومالی آنلاین هستند. اغلب مردم آفلاین در مناطقی زندگی می كنند كه كمپانی های مخابراتی قادر به عرضه سرویس به علت گران بودن و صعب العبور بودن و نداشتن زیرساخت، نیستند. حتی اگر بتوانند با موبایل آنلاین شده و هزینه اینترنت را بپردازند، به علت پایین بودن سطح مهارت و كمبود محتوا به زبان بومی، دسترسی ساده نخواهد بود.
«ملكوم جانسون» قائم مقام آی تی یو می گوید دیتای 2018 كه دسامبر منتشر خواهد شد، روند كاهش دسترسی را به وضوح نشان خواهد داد. وی تاكید می كند ما نیاز به اتصالات اینترنتی ارزان قیمت تر و محتوای جذاب تر برای مردم داریم تا جلوی روند كاهشی را بگیریم.
بر اساس آمار دانشگاه بركلی در سال 2012 با افزاش 10 درصدی دسترسی به اینترنت پرسرعت شاهد افزایش تولید ناخالص داخلی تا 1.35 درصد در كشورهای درحال توسعه بودیم. آمار دیگری حكایت از این دارد كه دوبرابر شدن اینترنت موبایل سبب افزایش GDP تا نیم درصد شده است.


5656


1397/08/02
19:01:16
5.0 / 5
5203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات