جهرمی اعلام كرد؛

تنها ۸ درصد مردم بر رفتار فرزندان شان در فضای آنلاین نظارت دارند

تنها ۸ درصد مردم بر رفتار فرزندان شان در فضای آنلاین نظارت دارند آنی تل: وزیر ارتباطات با اشاره به اعلام نتایج نظرسنجی در مورد محتوای ویژه كودكان در فضای مجازی اظهار داشت: بر طبق این نظرسنجی مشخص شد كه تنها ۸ درصد از مردم بر رفتار فرزندان شان در فضای آنلاین نظارت دارند.به گزارش آنی تل به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در یك یادداشت با اشاره به اشتراك گذاری دو نظرسنجی درباره محتوای ویژه كودكان و نظارت والدین بر آنها در فضای مجازی، كه در توئیتر انتشار یافت، توضیح داد: بر مبنای نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، اغلب مردم اعتقاد داشتند تولیدكنندگان بین المللی بیشتر از خانواده و مدرسه، صدا و سیما و تولیدكنندگان مستقل داخلی در زمینه تولید محتوا برای كودكان و نوجوانان موفق بوده اند.
وی اضافه كرد: در نظرسنجی دیگر كه میزان آشنایی خانواده ها را با نرم افزار نظارت والدین بر فعالیت آنلاین كودكان می سنجید عموما گزینه «آشنایی ندارم» و «نیاز به معرفی بیشتر دارم» را انتخاب كردند.
جهرمی افزود: این نظرسنجی ها دو مبحث مهم را به ما گوشزد می كند اول اینكه هنوز ما نتوانسته ایم در تولید محتوای جذاب برای كودكان مان توفیقی كسب و رضایت آنها را جلب نماییم.
وزیر ارتباطات افزود: دوم اینكه تنها ۸ درصد از مردم بر رفتار فرزندشان در فضای آنلاین نظارت دارند و اكثریت شركت كنندگان در این نظرسنجی نسبت به نرم افزارهای نظارت بر رفتار آنلاین كودكان بی اطلاعند.
وی اظهار داشت: هر چند وظیفه تولید محتوای مناسب به عهده وزارت ارتباطات نیست اما ما بعنوان بسترساز فضای آنلاین خویش را موظف می دانیم فضای مجازی را برای كودكان مان به محیطی جذاب، پرنشاط و پویا تبدیل نماییم. محیطی كه در آن كودكان با آگاهی والدین شان به گشت و گذار و تعامل و آموزش بپردازند.
وزیر ارتباطات از پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی برای مرتفع ساختن این نیاز اطلاع داد و اظهار داشت: ابزارهای نظارت والدین بر كودكان را معرفی می نماییم.

1397/08/21
18:18:04
5.0 / 5
4607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات