ویژه كاركنان شركت؛

روند رسیدگی به شكایت از آزار جنسی در فیسبوك تغییر نمود

روند رسیدگی به شكایت از آزار جنسی در فیسبوك تغییر نمود آنی تل: فیسبوك قول داده كه دیگر كارمندانش را در پرونده های رسیدگی به موارد مزاحمت جنسی مجبور به شركت در جلسات حكمیت خصوصی نكند تا آنها بتوانند به دادگاه های بی طرف بازگشت كنند.به گزارش آنی تل به نقل از سی نت، به دنبال برخی تغییرات در شركت های گوگل، مایكروسافت و اوبر در زمینه رسیدگی به شكایت های زنان از مردان مزاحم جنسی، فیسبوك هم می گوید تلاش دارد تا روند رسیدگی به این مشكل فراگیر را عادلانه تر كند.
بر اساس اطلاعیه ای كه توسط فیسبوك در این زمینه انتشار یافته، این شركت سیاست خود در زمینه رسیدگی به روابط افراد در محیط كار را به روز كرده تا برگزاری حكمیت خصوصی میان شاكی و متشاكی در پرونده های آزار جنسی تنها یك گزینه قابل انتخاب و نه یك لزوم باشد.
در ادامه این اطلاعیه امده است: آزار جنسی چیزی است كه در فیسبوك بسیار جدی گرفته میگردد و برای این هیچ جایگاهی در این شركت وجود ندارد.
با این تغییر سیاست كاركنان فیسبوك می توانند برای پیگیری شكایات خود در زمینه مزاحمت های جنسی به دادگاه های آزاد بازگشت كنند و مجبور به حل و فصل سوژه در داخل این شركت نیستند. از این پس مدیران ارشد شركت فیسبوك باز در صورت برقراری ارتباط عاطفی با فرد دیگری در داخل این شركت مجبور به افشای این سوژه به صورت رسمی هستند.
هفته گذشته هزاران نفر از كارمندان گوگل با برگزاری تظاهراتی خواهان توجه جدی مدیران ارشد این شركت به مزاحمت های جنسی در درون گوگل شدند و به نظر می آید این مساله باز در سیاست گذاری جدید فیسبوك بی تاثیر نبوده است. این تظاهرات سپس آن انجام شد كه اعطای پاداش ۹۰ میلیون دلاری به اندی روبین از مدیران ارشد این شركت كه به سبب آزار جنسی از گوگل اخراج شد، تایید شد.

1397/08/23
13:08:57
5.0 / 5
5231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات