شنیدن موسیقی و كنترل آب و هوا مهم ترین كاربرد بلندگوهای هوشمند

شنیدن موسیقی و كنترل آب و هوا مهم ترین كاربرد بلندگوهای هوشمند آنی تل: با گذشت مدت زمان قابل توجهی از عرضه بلندگوهای هوشمند، نتایج یك تحقیق تازه نشان داده است كه این بلندگوها بیشتر از هر چیز برای گوش كردن به موسیقی كاربرد دارند.به گزارش آنی تل به نقل از ونچربیت، بررسی انجام شده توسط موسسه دش بات در این زمینه از راه ارسال پرسشنامه برای ۱۰۱۹ خانوار آمریكایی مالك الكسا و گوگل هوم نشان داده است این دستگاه ها عامل تغییراتی در رفتار خانواده ها بوده اند، مهم ترین علت استفاده از این دستگاه ها گوش كردن به موسیقی و كنترل وضعیت آب و هوا بوده است، علاقه به خرید كالا و خدمات از راه این دستگاه ها هنوز در سطح بالایی نیست و در مجموع خریداران این دستگاه ها از آنها راضی هستند و خرید آنها را به دیگران سفارش می كنند.
نزدیك به ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند حداقل یك بار در روز از این دستگاه ها استفاده می نمایند و ۵۷ درصد هم گفته اند استفاده شان از دستگاه مذكور به چند بار در روز می رسد. حدودا ۶۴ درصد از مردان و ۵۳ درصد از زنان چند بار در روز از دستگاه مورد اشاره استفاده می نمایند.
بیش از ۶۵ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند كه استفاده از این دستگاه ها رفتارهای روزانه آنها را تغییر داده و ۲۵ درصد آنها این تغییرات را زیاد و ۴۰.۵ درصد تغییرات مذكور را كم دانسته اند. تنها ۱۹ درصد گفته اند كه الكسا و گوگل هوم تاثیری بر رفتار آنها نداشته است. در این میان تغییرات رفتاری مردان بیشتر از زنان بوده است. البته می توان تصور كرد در آینده استفاده از دستگاه مورد اشاره افزایش یافته و پس صدور فرامین صوتی برای پیشبرد امور مختلف به یك هنجار عادی مبدل شود.
بیش از ۷۵ درصد كاربران از الكسا و گوگل هوم برای پخش موسیقی استفاده می نمایند و حدود ۶۶ درصد آنرا برای كنترل وضع آب و هوا به كار می برند. دریافت اطلاعات مختلف، استفاده بعنوان ابزار تنظیم ساعت، دریافت اخبار، دریافت لطیفه، خرید، كسب اطلاع از نتایج رقابت های ورزشی، انجام بازی و غیره باز در رتبه های بعدی قرار دارد.
درمجموع ۴۳ درصد از پاسخ دهندگان از این وسیله برای خرید بهره برده اند كه ۵۸ درصد از آنها مرد و ۳۲ درصد زن هستند. بیشترین میزان خرید مربوط به آمازون و گوگل با مجموع ۸۳ درصد است و سفارش غذا با ۵۳ درصد در رتبه دوم است. خرید كالا از دیگر شركت ها، كرایه كردن تاكسی و خودرو و خرید از راه اپلیكیشن باز در رتبه های بعدی است.

1397/08/28
12:54:19
5.0 / 5
4476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات