مدیركل توسعه كسب و كارهای فضایی مطرح كرد:

تخمین سلامت منابع آبریز كشور با داده های ماهواره ای

تخمین سلامت منابع آبریز كشور با داده های ماهواره ای به گزارش آنی تل مدیركل توسعه كسب و كارهای فضایی سازمان فضایی ایران اظهار داشت: امكان رصد و پایش سلامت منابع آبریز كشور با استفاده از داده های ماهواره ای قابل تخمین است.به گزارش آنی تل به نقل از مهر، شبنم یزدانی در مراسم بازدید وزرای ارتباطات و نیرو، از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه كاربردی كردن اطلاعات ماهواره های سنجشی، ناوبری و مخابراتی در كشور تصریح كرد: استفاده از اطلاعات با دو رویكرد بالادستی و پایین دستی در جهت توسعه، ساخت و طراحی ماهواره های سنجشی و مخابراتی در كشور و توسط پژوهشگاه فضایی و سازمان فضایی ایران در دست انجام است.
وی افزود: زمانی كه این رویكردها عملیاتی شود، شاهد استفاده از این داده ها برای توسعه كسب و كارها خواهیم بود و اطلاعات ماهواره ای می تواند به بخش های مختلف كشور همچون بخش كشاورزی، نیرو، محیط زیست و مدیریت بحران كمك نماید.
مدیركل توسعه كسب و كارهای فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به اینكه امكان موقعیت یابی روی نقشه با استفاده از فناوری GPS، پایش محصولات كشاورزی، رصد مدیریت بلایا، رصد منابع آبی و برق و هم خدمات شهری و روستایی با استفاده از اطلاعات ماهواره ای قابل دریافت است، اضافه كرد: در حوزه نیرو، امكان جایابی بهینه نیروگاه ها از لحاظ اكوسیستم زیست محیطی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را با استفاده از اطلاعات ماهواره ای خواهیم داشت.
یزدانی با تاكید بر اینكه در همین حال پایش سلامت خطوط انتقال نیرو و شكست خطوط بر اثر بلایای طبیعی و همینطور فرونشست زمین با استفاده از اطلاعات ماهواره ها قابل انجام است، اظهار داشت: در حوزه سلامت منابع آبریز و تَرَك های موجود در بدنه آبریزها (سدها) می توان از داده های راداری بهره برد و این موارد را تخمین زد.
وی تصریح كرد: در حوزه پایش سطح زیر كشت محصولات كشاورزی هم داده های ماهواره ای به كمك به محصولات می آیند. در همین حال می توان اپلیكیشن بومی جهت استفاده از داده های ماهواره ای در بخش های مختلف را تهیه كرد و از این جهت كسب و كارها را رونق داد.

1397/10/11
13:27:26
5.0 / 5
4619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات