جهرمی خبر داد

اجرای رزمایش قطع اینترنت لغو شد

اجرای رزمایش قطع اینترنت لغو شد آنی تل: وزیر ارتباطات از لغو سوژه رزمایش قطع اینترنت آگاهی داد و اظهار داشت: برای تست تاب آوری زیرساخت بانكی در مقابل تحریم روش های دیگری جز قطع اینترنت هم وجود دارد.به گزارش آنی تل به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: در حاشیه جلسه امروز هیات دولت همه از رزمایش قطع اینترنت پرسیدند. دیشب گزارش كردم كه برای چك تاب آوری زیرساخت بانكی در مقابل تحریم روش های دیگری جز قطع اینترنت شركت سداد هم وجود داشت.
وی با اشاره به اینكه گزارشی دریافت كردم كه این برنامه لغو شده است، اضافه كرد: ضمنا سداد صلاحیت گردنگیر شركتها به انتقال سرورها به داخل كشور را ندارد.
روز گذشته نامه ای در بعضی رسانه ها از سمت شركت پرداخت الكترونیك سداد وابسته به بانك ملی منتشر گردید كه طی آن از رزمایش قطع سرویس اینترنت در روز هفتم بهمن ماه به مدت دو ساعت برای تست پایداری شبكه ارتباطات داخلی آگاهی داده و گفته شده بود در این فرآیند تمام پذیرندگان دارای سرور خارج از كشور، از دسترس خارج خواهند شد.
وزیر ارتباطات در این زمینه اشاره كرد: عبارت رزمایش قطع اینترنت یكی از عجیب ترین عباراتی بود كه برای ضایع كردن یك سوژه بسیار مهم مثل بررسی تاب آوری زیرساخت های حیاتی كشور به كار برده شد؛ اینگونه ناشی گری می نماییم و بعد فضای مجازی را مقصر می دانیم باید بپذیریم در شناخت رسانه ضعف داریم.
جهرمی با اشاره به اینكه رشد زیرساخت بانكداری الكترونیكی از زیرساخت های حیاتی كشور شمرده می شود كه باید در مقابل تهدیدات همچون تحریم مقاوم باشد، اظهار داشت: رویه پدافند غیرعامل از راه شركت سداد برای سنجش تاب آوری بوده و ارتباط با اینترنت كشور ندارد.
وی در توضیح مخالفت در باره این تصمیم اظهار داشت: تصور كنید یك روز بامداد متوجه شوید كه تمام سامانه های بانكی بانك شما تا اطلاع بعدی از دسترس خارج شده است. چه عكس العملی خواهید داشت و چه كسانی را مسئول می دانید.
جهرمی همین طور در مورد وضعیت شناسایی پیامك های ناخواسته تبلیغاتی باز اظهار داشت: با مشورت گرفتن از یك تیم دانشگاهی تنظیمات سامانه شناسایی ارسال پیامك های مزاحم به روز رسانی شد و ۵۸۰۰ سیم كارت فعال ارسال كننده پیامك شناسایی و قطع شده است.
وی با اشاره به اینكه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حال بررسی فروشندگان این سیم كارت ها برای لغو مجوز دفاتر خدمات ارتباطی است، اضافه كرد: سامانه ای برای شناسایی تشخیص سیم كارت های ارسال كننده پیامك های مزاحم طراحی شده است. درهمین حال سقفی برای ارسال پیامك های تبلیغاتی تعریف خواهد شد.
به گفته وزیر ارتباطات، تاكید رئیس جمهور موجب شد تا عزم ما برای مقابله با پیامك های مزاحم جزم شود.

1397/11/04
13:05:31
5.0 / 5
4645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات