نبرد با برنامه های آلوده ؛

گوگل ۲۹ برنامه سارق و كلاهبردار اندروید را حذف نمود

گوگل ۲۹ برنامه سارق و كلاهبردار اندروید را حذف نمود آنی تل: نبرد گوگل با برنامه های آلوده و مخرب اندروید در فروشگاه مجازی این شركت ادامه دارد و اخیرا ۲۹ برنامه مخرب دیگر از این اپ استور حذف شده اند.به گزارش آنی تل به نقل از یاهونیوز، باوجود پیشرفت فناوری های امنیتی هنوز بعضی از برنامه های آلوده می توانند با فریب گوگل در فروشگاه آن عرضه شده و امنیت و حریم شخصی كاربران را به خطر بیندازند.
برنامه های مخربی كه اخیرا شناسایی شده اند برای ویرایش عكس و ارتقای قابلیت های دوربین های گوشیهای هوشمند طراحی شده اند. اما در عمل آگهی های تبلیغاتی متعددی را نمایش می دهند و بدین شیوه برای كاربران مزاحمت تولید می كنند. این برنامه ها همینطور برای سرقت اطلاعات خصوصی كاربران اقدام می كنند.
برخی از این برنامه ها آگهی های خویش را به صورت تمام صفحه نمایش می دهند. محتوای نامناسب و هرزه نگارانه بعضی از این آگهی ها سبب اعتراض كاربران در شبكه های اجتماعی هم شده است.
بر اساس بررسی های انجام شده برخی از این آگهی ها با طراحی كلاهبرداری های فیشینگ تلاش می كنند اطلاعات خصوصی كاربران را سرقت نمایند. بعضی از این برنامه ها هم كه مقرر است در ظاهر تصاویر كاربران را زیبا كنند، در عمل تصاویر ارسالی آنها را سرقت كرده و تنها یك تصویر جعلی را در اختیار كاربران قرار می دهند.
سه برنامه از این مجموعه برنامه بیشتر از یك میلیون بار بارگذاری شده و ۱۱ برنامه دیگر هم بیشتر از ۱۰۰ هزار بار بارگذاری شده اند و بنابراین قربانیان زیادی داشته اند.

1397/11/14
14:27:52
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات