اینترنت اشیا محبوب ترین كاربرد فناوری مخابراتی نسل پنجم

اینترنت اشیا محبوب ترین كاربرد فناوری مخابراتی نسل پنجم آنی تل: مسابقه برای نمایش خدمات مخابراتی نسل پنجم شروع شده و بنظر می رسد ظرفیت بالای شبكه های مبتنی بر این فناوری استفاده از خدمات متنوعی را ممكن كند.به گزارش آنی تل به نقل از زددی نت، بررسی ها نشان داده است تا ابتدای سال ۲۰۲۰ استفاده از شبكه های نسل پنجم فراگیر خواهد شد. در این میان نتایج یك پژوهش كه توسط موسسه گارتنر صورت گرفته محبوب ترین كاربردهای فناوری مخابراتی نسل پنجم را مشخص كرده است.
بر این اساس استاندارد مخابراتی نسل پنجم بین ۳ تا ۵ سال مورد استفاده قرار خواهد گرفت و سبب كاهش شدید استفاده از خطوط تلفن ثابت و دیگر روش های ارتباطی خواهد شد. از طرف دیگر شركت های تجاری و خصوصی باز استقبال قابل توجهی از این فناوری به عمل خواهند آورد و خدمات متنوعی را بر همین مبنا نمایش می كنند. بررسی كه گارتنر در مورد محبوب ترین كاربردهای فناوری نسل پنجم به عمل آورده حاكیست اینترنت اشیا در رتبه اول قرار دارد. بر همین مبنا ۵۹ درصد از صاحبان مشاغل و متخصصان حوزه فناوری بر این امر تاكید كرده اند. دومین كاربرد محبوب فناوری مخابراتی نسل پنجم تلفن همراه دریافت و مشاهده ویدئوهای فوق دقیق بوسیله گوشیهای هوشمند و غیره است.
رتبه های سوم تا ششم در این زمینه باز مربوط به نمایش خدمات اتوماسیون و كنترل، دسترسی به خدمات بی سیم ثابت، تحلیل عملكرد و ردگیری موقعیت مكانی است.
ازجمله دیگر كاربردهای فناوری مخابراتی نسل پنجم كه محبوبیت كمتری خواهند داشت، می توان به خدمات واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، هوشمندسازی شهرها، شناسایی چهره، بلاك چین، تامین امنیت عمومی، خودران كردن خودروها و تولید انواع سنسور اشاره نمود.

1397/11/15
20:42:28
5.0 / 5
4477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات