هشدار كارشناسان امنیتی؛

اپلیكیشن گوگل پلی ارز دیجیتال كاربران را سرقت می كند

اپلیكیشن گوگل پلی ارز دیجیتال كاربران را سرقت می كند به گزارش آنی تل كارشناسان امنیتی یك اپلیكیشن حاوی بدافزار در گوگل پلی كشف كرده اند كه ارزهای دیجیتالی كاربران را از كیف پول های مجازی آنان سرقت می كند.به گزارش آنی تل به نقل از آرس تكنیكا، یك اپلیكیشن حاوی بدافزار در گوگل پلی كشف شده است. این اپلیكیشن برای سرقت ارزهای مجازی از كاربران ساخته شده است.
به گفته محققان امنیتی شركت Eset این اپلیكیشن ارز مجازی ظاهرا قانونی می باشد اما در واقع یك بدافزار است و آدرس های كیف پول مجازی كاربر را با آدرس های كلیپبورد اندرویدی تعویض می كند كه به هكرها متعلق می باشد. در نتیجه این امر افرادی كه قصد دارند با استفاده از این اپلیكیشن سكه های دیجیتالی را به كیف پول مجازی دیگری انتقال دهند، آنرا به كیف پول متعلق به هكرها منتقل می كنند.
این بدافزار در یك اپلیكیشن به نام MetaMask پنهان شده بود. اپلیكیشن مذكور طوری طراحی شده بود كه به مرورگرها اجازه اجرای اپلیكیشن هایی را می داد كه با سكه دیجیتال Ethereum كار می كنند.
هدف اصلی این بدافزار سرقت اطلاعات محرمانه مورد نیاز برای دسترسی به سكه های دیجیتال قربانی بوده است. این اپلیكیشن حاوی بدافزار در یكم فوریه در گوگل پلی ارائه شد و مدت كوتاهی بعد از آن كارشناسان Eset آنرا رصد كردند. البته این اپلیكیشن الان از گوگل پلی پاك شده است.

1397/11/23
12:58:27
5.0 / 5
4664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات