با تلاش محققان ایرانی؛

نسل پنجم شبكه تلفن همراه در مقیاس آزمایشگاهی پیاده سازی شد

نسل پنجم شبكه تلفن همراه در مقیاس آزمایشگاهی پیاده سازی شد آنی تل: محققان ایرانی در ادامه تلاش ها برای گذار از نسل چهارم شبكه تلفن همراه موفق به پیاده سازی نسل پنجم شبكه تلفن همراه در مقیاس آزمایشگاهی شدند.به گزارش آنی تل به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۰ سال از رونمایی نسل چهارم شبكه تلفن همراه می گذرد. اما امروز زمزمه ها درباره نسل پنجم است. نسلی كه گفته می شود تا سال ۲۰۲۰ رونمایی می شود.
ایران باز با تلاش جوانان نوآور و توانمند از این حركت فناورانه عقب نمانده است. به گونه ای كه پیاده سازی نسل پنجم شبكه تلفن همراه در مقیاس آزمایشگاهی درحال انجام است كه در كنار آن با تولید و بومی سازی این دانش امكان نمایش خدمات آموزشی و مشاوره ای باز بوجود آمده است.
آزاد روانشید مدیر یك واحد فناور اظهار داشت: نسل پنجم شبكه تلفن همراه با هدف كاهش وابستگی به سخت افزار كه در نسل چهارم شاهد آن هستیم و ایجاد انعطاف پذیری و پویایی بیشتر، با حركت به سمت تكنیك های مبتنی بر IT و شبكه های نرم افزار – محور، تحولی ساختاری در این عرصه به وجود آورده است.
وی عنوان كرد: نسل پنجم بر طبق راهكار رایانش ابری قابلیت پیاده سازی بر بستر سخت افزاری موجود در مراكز داده را دارد. از این رو شبكه نسل پنجم بسیار قابل انعطاف و توسعه پذیر است كه این خود سبب افزایش سرعت و تعجیل در نمایش خدمات به مشتركان سرویس های مخابراتی می شود.
ایران باز همانند سایر كشورهای پیشرو حالا در عرصه پیاده سازی نسل نوین شبكه تلفن همراه قدم نهاده است. نسل پنجم شبكه تلفن همراه در دنیا هنوز بصورت تجاری راه اندازی نشده و تنها بعضی از كشورها مانند آلمان و انگلستان بطور آزمایشی در مقیاس های كوچك و محلی آنرا راه اندازی كرده اند و به كاربران خاص بصورت محدود سرویس نمایش می دهند.
ایران را باز باید در زمره پیشگام در این حوزه دانست. رهایی از وابستگی سخت افزاری در نسل پنجم نیاز به درنوردیدن مسیر نسل های قبل را منتفی می كند.

1397/12/01
14:13:25
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: تلفن , خدمات , سرویس , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات