دبیر شورای فضای مجازی در گفتگو با مهر:

هویت در فضای مجازی معتبر می شود، توسعه كسب و كارهای نوپا

هویت در فضای مجازی معتبر می شود، توسعه كسب و كارهای نوپا آنی تل: دبیر شورای عالی فضای مجازی از تدوین سند هویت معتبر در فضای مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: در صورتیكه این نظام در كشور حاكم شود كسب و كارهای نوپا توسعه می یابد.



ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه نظام هویت معتبر در فضای مجازی در دستور كار شورای عالی فضای مجازی قرار دارد و در چند جلسه باز مورد بررسی قرار گرفته، اظهار داشت: هدف از ایجاد این نظام استقرار زیست بوم زیرساخت تعاملات آزادانه، سالم و پویا با رعایت حقوق فردی و اجتماعی در فضای مجازی است.
وی افزود: این مساله كه زمینه روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فناورانه را بین كاربران فضای مجازی فراهم می آورد موجب توسعه كسب و كارهای دیجیتال، رسانه ها و خدمات اداری دولتی خواهد شد.
فیروزآبادی با اشاره به اینكه در این سند سطوح تأمین اطلاعات هویت دیجیتالی را به تناسب نوع تعامل كاربر، صیانت از حریم شخصی افراد و حقوق عمومی جامعه دیده ایم افزود: در صورتیكه این سند تصویب شود میزان اطلاعاتی كه نیاز است یك كاربر به آن دسترسی داشته باشد برمبنای اطلاعات مورد اعتماد نمایش خواهد شد.
وی اظهار داشت: بحث این است كه ما می خواهیم زمینه ای را فراهم نماییم كه در مناسبات و تعاملات اداری نیاز نباشد كه از مدارك تكراری استفاده نمائیم و هم بخش دولتی و خصوصی تنها به اطلاعاتی كه نیاز دارند دسترسی داشته باشند.
فیروزآبادی با اشاره به اینكه دسترسی به این اطلاعات برمبنای سطوح تعیین شده مورد اعتماد خواهد بود، اظهار داشت: در این صورت اگر ما بتوانیم این سند را بطور شبكه ای در كل كشور حاكم نماییم كسب و كارها به شدت توسعه پیدا خواهند كرد.
وی نظام هویت معتبر را یكی از مجموعه های نظام حكمرانی فضای مجازی عنوان نمود و اضافه كرد: این مساله بعنوان نخستین دستوركار در دست بررسی و تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.
به گفته وی، تأمین ادله دیجیتال در ثبت و اعطای شناسه های فضای مجازی، رعایت امنیت اطلاعات هویت در این فضا، اعطای گواهی موثق، مرتبط بودن اطلاعات هویتی پایه فضای مجازی با فضای فیزیكی و باز تعامل پذیری همچون موضوعات مورد بحث در این سند در فضای مجازی خواهد بود.

1397/12/25
11:48:27
5.0 / 5
4467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات